Athletic Awards Presented on June 18th

Andrew Bonilla-The Jill Palmer Sportsmanship (Male)
Zachary BealerRobert “Buzz” Thomas Memorial Award
Jamyan Chang- Coach Rechtorovic “Mr. Consistency” Award
Luciano Chavarria- VC Coaches Distinguished Athlete Award
Kelly Conan-Marcus H. Millspaugh, Sr. Mem. Award
Kelly Conan-OCIAA Female Scholar Athlete Award 
Kelly Conan-Walden Women’s Club Field Events MVP
Sarah Congelosi-Sports Medicine Club Recognition Award
Michael DiTullio-The Coach’s Award Outstanding Sportsmanship
Madeline Feller-Billy Cathell McClearn Mem. Scholarship
Madeline Feller -The Corinne Feller Memorial Soccer Award
Madeline Feller-Orange County Soccer Club Vincent Canella Soccer Referee Award
Michael Felong-The Kevin Maassen Scholarship Award
Kiera Ford-The Female Youth Lacrosse Award
Lia  Grammer-The Ricky Mulqueen Memorial Golf Award
Caroline Hargrove-Coach Flanagan Pursuit of Excellence in Tennis Award
Matthew Harrington-Michael Wright Most Determined Track Athlete Award
Rachel LastowskiVC Youth Cheerleading Award
Declan Latimer – VC Youth Football Award
Daniel Laudati-The Robert Starbuck Memorial Award   
Abigail Malara-The Beverly Bunting Memorial Award
Matthew McDonald-The Bo Gill Sportsmanship Award  
Joshua Miller-The Joseph Weber Baseball Scholarship
Deanna Murdock-The Corinne Feller Memorial Leadership Award
Abigail Nokland-Sports Medicine Club Recognition Award
Devin O’Leary-The S. John Marone Most Improved Athlete
Grace Palczewski- John A. Lukacs Memorial Trophy
Grace Palczewski – St. Pat’s Ramble Community-Athletic Scholarship
Emma Rechtorovic Thomas A. Kirnan Mem. Award
Nicolo Ricciuto- Wrestling’s Athletic Integrity Award
Nicolo Ricciuto  -Wrestling’s Impact Player Award
Randy Rosario – S. John Marone Memorial Trophy
Kalie Rumsey – Cheerleading Award
Giulia Satriano -The Mary Goldberg Teamwork 
Nickole Schmidt-Orange County Soccer Club Robert Dinezza Travel Team Award
John Scotto (.528) – Coach’s Award for Highest Batting Average
Maddox Schaper- St. Pat’s Ramble Community-Athletic Scholarship
Owen Shust -The Male Youth Lacrosse Award
Ava Stahl – Orange County Soccer Club Tim Brown Recreation Soccer Award
Ava Stahl – Sports Medicine Club Recognition Award
Tyler Sullivan -The Gene Toth Memorial Golf Award
Jason Thompson- Wrestling’s Award for Composure
Matthew Walker- Fred Cryer Outstanding Track and Field Athlete
Mark Weinsten -Paul Ocana Memorial Award
Thomas Wutz- Coach Flanagan Pursuit of Excellence in Tennis Award
Thomas Wutz -George R. Bartlett, Jr. Most Improved player
Sean Zupko – Billy Cathell McClearn Mem. Scholarship
Sean Zupko- OCIAA Male Scholar-Athlete Award